Skip to content

Masaüstü / Dizüstü

Bilgisayar Bakımı

Bilgisayar Bakımı

Bilgisayarların performans kaybını önlemenin en verimli yöntemi periyodik bakım yapmaktır. Gün geçtikçe bilgisayarlar ilk günkü performansını kaybetmeye başlarlar. Bunun işletim sistemiyle olduğu kadar donanımla ve donanımın çalıştığı ortamla da ilgisi vardır.

Bilgisayarınıza giren tozlar, bilgisayarın çalışmasını etkileyebilir hatta bozabilir niteliktedir.

 

Bilgisayar bakımı denince akla gelmesi gereken iki başlık vardır. Bunlardan birincisi yazılım, ikincisiyse donanım bakımıdır. Yazılım bakımında Windows’ta kullanılmayan programların kaldırılmasından CD / DVD yazıcılar gibi cihazların firmware güncellemesine kadar birçok unsur bulunmaktadır.

Fiziksel bakım ise  bilgisayarınızdaki tozların temizlenmesinden fanların yağlanmasına kadar, bilgisayarın sessiz ve performansından ödün vermeden çalışmasına devam edebilmesi için gereken birçok işlemi kapsamaktadır.

Yazılım bakımı, bilgisayarda zamanla unutulan veya hiç farkında varmadığınız, arka planda çalışan programların silinmesi ve donanıma uygun yazılım ayarlarının yapılmasıdır.

Bilgisayara yapılabilecek yazılım bakımını kendi içerisinde iki ana başlık altında ele almak gerekiyor. Birincisi işletim sisteminin ve sabit diskin bakımı, ikincisiyse firmware ve BIOS güncellemeleridir.

Formu Doldurun Sizi Arayalım

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

Pazartesi – Cuma: 08:00 am – 18:00 pm
Cumartesi: 08:00 am – 14:00 pm

TELEFON NUMARALARIMIZ

0 532 395 96 36 / 0 252 313 85 37

Hemen yazın
1
Yardıma ihtiyacın var mı?
Merhaba :)
Merak ettiğininiz konu ile ilgili konu ile ilgili 9:00 - 19:00 saatleri arasında yazabilirsiniz. En kısa sürede yanıtlamaya çalışacağım.